Wiadomości

Sługa Boży Ksiądz Jan Macha
17 października 2020 roku w dniu, w którym miała się odbyć beatyfikacja ks. Jana Machy Telewizja Polska przedstawi o godz. 10:00 na programie pierwszym film dokumentalny jemu poświęcony. 
Obraz zatytułowany "Hanik" został wyreżyserowany przez Wojciecha Królikowskiego.
15 października 2020 roku w Teatrze Śląskim odbędzie się premiera dramatu "Oliwny balsam. Męczeństwo ks. Jana Machy" w reżyserii Mariana Florka.
Ks. Jan Macha znajdzie się w tworzonym w podziemiach katedry katowickiej Panteonie Górnośląskim. 

Program o przygotowywanym przez Teatr Śląski dramacie „Oliwny balsam - męczeństwo ks. Jana Machy”, osnutym wokół ostatnich chwil życia księdza Jana Machy.
"Credo" o Haniku
W piątek, 3 października, w Tarnowskich Górach członkowie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży mieli okazję poznać ks. Jana Machę. 

O tym, jakie szanse daje przesunięcie terminu beatyfikacji śląskiego księdza, z postulatorem procesu ks. Damianem Bednarskim rozmawia Andrzej Grajewski. Rozmowa
Artykuł Andrzeja Grajewskiego w "Gościu Niedzielnym" z 11 października 2020 r.
Osaczanie ks. Jana
Liczne media, nie tylko katolickie, poinformowały o tym, że termin beatyfikacji Sługi Bożego ks. Jana Machy został przełożony na rok 2021:
TVP Katowice
Stacja 7
Tygodnik "Idziemy"
Portal misyjne.pl
KAI
Zaplanowana na 17 października 2020 w Katedrze Chrystusa Króla w Katowicach beatyfikacja Sługi Bożego ks. Jana Franciszka Machy została przeniesiona na 2021 rok. O decyzji poinformował abp Wiktor Skworc 23 września.

Ks. Abp Wiktor Skworc informuje o przeniesieniu terminu beatyfikacji ks. Jana Machy
Agnieszka Huf opowiada o tym, jak napisała książkę "Zawsze myśl o niebie. Historia Hanika - ks. Jana Machy (1914-1942)".
Rozmowa redaktora Andrzeja Grajewskiego z Agnieszką Huf